בירה אלכסנדר - אביאם סלע

בירה אלכסנדר

אנחנו נמצאים בימים אלו בתור הזהב של הבירה הישראלית – כך מגלים יותר ויותר אנשים – וגם אני. אי אפשר להגיד שאני חובב בירה מושבע, אבל בהחלט אחד שמבין. פשוט אוהב את התחום. וכך גיליתי, יום בהיר אחד, שבשנים האחרונות קמו מבשלות בירה ישראליות רבות: מבשלות בוטיק שמייצרות בקבוקים בכמות קטנה, ללקוחות המבשלה בלבד, ומבשלות גדולות, שמספקות קו בקבוקים מרשים של ממש לכל רחבי הארץ. אחת מהמבשלות הגדולות שהוקמו בגל המרענן הזה היא בירה אלכסנדר – בירה ישראלית בכל רמ"ח אבריה.

 

ילידת 2008 – ואחת בירההטובות בארץ (לטעמי)

בישראל שוק הבירה הוא קטן ודי אכזרי. קשה להיכנס לתוכו ולהצליח. בירה אלכסנדר, שיש לה שלושה בעלים – אורי שגיא, אביאם סלע ויורם ירזין – הוקמה ב-2008 ובאותו רגע הפכה למבהו אחר. מבטיח. אני טעמתי בעצמי ויכול להגיד שהיא לא מבטיחה. היא מקיימת. /p>

אורי שגיא יזם את ההקמה של המבשלה הזו, אבל המהלך הזה הוא בעצם המדהים מכולם: לפי מה שקראתי, אחרי שהוא הציג את התכנית העסקית שלו (בדרך כלל פשוט דף שבו משרבטים את הרעיונות, ככה בכללי), הצטרפו שותפים רבים, שהשקיעו ביחד סכום מטורף של שלושה מיליון שקלים – רק כדי להקים את המבשלה.

מישהו יודע איפה זה אזור התעשייה עמק חפר?

מאיפה השם של הבירה? נכון, מהנחל האהוב, נחל אלכסנדר, שחוצה את כביש החוף, איפושהו בין מכמורת לבית ינאי. לא סתם סמל הבירה הוא צב ים קטן – יש הרבה כאלה (ראיתי בעצמי פעם!) על החופים שליד הנחל

זאת מבשלה שנחשבת לגדולה מאוד יחסית למבשלה ישראלית טיפוסית, בזור התעשייה של עמק חפר, לא רחוק בכלל מהנחל לדעתי. רוצים שלוּק? אפשר לשתות אלכסנדר בלונד – בירה בהירה בסגנון בלגי ואלכסנדר אמברה – בירת אייל בסגנון צרפתי.

נחמד לדעת שלא רק אתם רוצים שלוק. הרבה מאוד ישראלים מכירים את הבירה – אמנם בעיקר במרכז, כי משם היא באה, אבל בטח בקרוב היא תגיע בירהלכל הארץ. מה שבטוח, זה שהיא בת שלוש שנים כולה, לא אומר שהיא לא תהיה כאן גם 300 שנה.