סיבם טכנולוגיות - אביאם סלע

סיבם טכנולוגיות – זרוע הייעוץ האסטרטגי של מטריקס

סיבם טכנולוגיות היא חברה שהוקמה על ידי דר' אביאם סלע, אלוף משנה בחיל האוויר, לאחר שהוא פרש מהשירות בשנות השמונים. לפי מה שאני יודע, בלי יותר מידי מונחים וכאלו, החברה עסקה בעיקר בייעוץ אסטרטגי בעולם מערכות המידע (עדיין לא כזה ברור, הא?) ונקנתה בשנת 2003 על ידי חברת מטריקס, תמורת קצת יותר משבעה מיליון שקלים.

 

 

נכון שזה סיפור על חברה שנקנתה ונעלמה? לא!

אתם בטח אמרים לעצמכם: הנה עוד סיפור על איש שעשה אקזיט, מכר אותו ועכשיו מוכר קוקוסים בהוואי. אז ממש לא: זה שסיבם נקנתה על ידי מטריקס, לאטכנולוגיה אומר שהיא הפסיקה להתקיים. בדיוק להיפך: אחרי האקזיט (זה אפילו לא ממש אקזיט, אבל לאמשנה), סיבם הפכה להיות חלק ממטריקס – אגף שלם, או זרוע שאחראית על הייעות האסטרטגי, ממש כמו שהייתה עצמאית.

אני עבדתי כמה שנים בחברה (מטריקס, כן?) והייתי כמה פעמים בסיבם. או יותר נכון, הבנתי מה הולך שם: יש שם יועצים מומחים, משהו מדהים. גם דר' אביאם סלע ממשיך לעבוד בה, הוא הראש. הם נותנים ייעוץ ארגוני ואפילו ייעוץ לגופים ביטחוניים. והם תותחים, אחד אחד. את זה כולם שם יודעים.

אפשר להגיד שסיבם טכנולוגיות נשארה כמו שהייתה לפני ההצטרפות למטריקס. זה מה שיפה בסיפור הזה, כי בכל זאת זו קנייה של 7 מיליון! מבינים? אבל שלא תחשבו – מטריקס גם נהנית מזה, מאוד, כי היום בטח סיבם שווה הרבה יותר.

רוצה לדעת מי זאת מטריקס?

א מדובר בסרט האלמותי שאני כל כך אוהב, אבל גם כאן זה גוף מאוד מתוחכם. מטריקס היא היום אחת החברות החזקות בהייטק של ישראל, ובמיוחד בתחום ה-IT. היא בוודאות אחת החברות המצליחות והגדולות בארץ בתחומה. יש בה יותר מארבעת אלפים עובדים (גמאני הייתי!) ומשיטו של חמש שניות באינטרנט הבנתי שהמחזור שלה בשנה שעברה היה 1.45 מיליארד דולר. אדיר.

המנכ"ל של מטריקס הוא מוטי גוטמן, שהיה בתפקיד גם כשאני עבדתי שם (אם אני לא טועה הוא שם מ-2001 או 2002, לא היה לי כוח לבדוק). הוא גם צירף את סיבם לחבר. המשרדים הראשיים של החברה הם בהרצליה, אבל אם תפתחו טוב את העיניים תראו 'שלוחות' גם בירושלים, חיפה ואפילו עומר, ליד באר שבע.